Мета: Вивчити назви і значення
оболонок Землі, дати поняття про головний принцип будови планети, підкреслити
зв'язокКосмосу, Землі і Людини,
вдосконалювати світосприйняття через ознайомлення з окремими положеннями
Біблії, виховувати дбайливе ставлення до свого тіла і тіла планети, розвивати
потребу в духовній чистоті.
Ігнатенко
А. "Як стати феноменом”,Швебс Г.
"Духовность Мироздания”;
Головна
ідея: Все охоплене єдиним.
Тип
уроку: засвоєння нових знань.
Хід
уроку: Мотивація навчальної діяльності.
Вже другий рік ми вивчаємо географію. В 5
кл. предметом вивчення був рідний край. А в цьому навчальному ми приступили
власне до географії. Цілу чверть готувались, ознайомлювались із положенням
Землі в космосі, із засобами, що допоможуть нам вивчати її.І ось урочистий момент - ми перед
самимидверима географії. (Музика). Це
величний палац. Величезні золоті двері відчиняються, робимо крок, зупиняємось
на порозі. Прекрасний сяючий світ, повен таємниць. Та ми пізнаємо їх...
Запис
теми. Ідеї уроку, перегляд матеріалів підручника, якимикористуватись під час самопідготовки.
Актуалізація
опорного досвіду.
-Яку форму має Земля? Які її розміри?
Сприйняття
і осмислення нового матеріалу.
-
А будову Землі розглянемона малюнку
"Оболонки земної кулі”, а підручнику. З допомогоютаблиці розшифруємо назвиоболонок.
(гр..)(укр..)Заучуємо
поняття.
Сферакуля
Читаємо в підручнику
характеристики
літкамінь
атмопараЗакріплюємовивчене.
біожиття
гідровода
антрополюдина
-Які оболонки видно за нашим вікном? Що з побаченогоневідноситься до жодної? Ким це створено? З допомогою таблиці назвіть цюоболонку (антропосфера). А тепер
назвіть всі сім оболонок Землі.
Складаємо аплікацію.
Порівняємо з малюнком
підручника.
Чи дотримано логіки
кольорів? Порівнюємо з таблицею "Енергоцентри” Збіг не випадковий. Тілолюдинимаєтеж складну будову. Наші
центри зв'язані з оболонками Землі, адже все охоплено єдиним, усе в усьому,
одне породжує інше й народжененим.
Отже, на здоровій
планеті здорові люди і здорова планета, коли здорові люди. Але у нас і планета
хвора, і ми хворі. Люди думають, як припинити занепад. Е багато пропозицій, але
нам не варто чекати остаточної відповіді, а починати з себе. Ключ очистки
оболонок людини дано в Біблії.
Молитва
"Отче наш!”... містить сім прохань, вібрації яких відповідають 7 енергетичним
центрам людини і гармонізують з їх Всесвітом . Поєднання чистих кольорів наших
чакр дасть білий колір душі, про ці білі одежі говориться в Біблії.
А якщо
мизамість фіолетової чакри включимо
коричневу (зло), то одержимо чорні одежі,чим зашкодимо собі і всім.
Хвилина релаксації. Інсайд "Ми з
тобою єдині”. (Музика, поза розслаблена, в певному порядку діти проглядають
свої чакри, очищають їх і т.д.).
Узагальнення і систематизація знань.
-Назвати оболонки Землі. Як людина зв'язана з ними? Що
означають Євангельські "білі одежі”?
Висновки.
Отже, всі тіла, як планетарне, так і людське, охоплені єдиним законом,
маютьсфери - структури, які вкладені
одна в одну і тісно взаємодіють. Дбаючи про своє тіло, ми дбаємо про тіло
планети і навпаки, дбаючи про планету, ми дбаємо про себе. Ми – мікрокосми, в
яких відбуваються всі закони світобудови. За призначенням і будовою Землю можна
порівняти зяйцем, яке дає новежиття.
І в цьому процесі нема кінця. Іде безперервний
процес інволюції матерії - переходу її із однієї форми в іншу.
На
домашне завдання матеріал підручника і додатково спрогнозувати розвиток планети
і людства. Попередні класи пропонували різні варіанти. Один з них передбачає планету у вінці чистоти, її модель - глобус увіночку з білих і рожевих квітів, а
людство піднімаєтьсяна новий рівень свідомості, жар - птицеюзлітаючиввись надглобусом.
Вже ніхтоне заперечує, що
людський організмскладний і
багатовимірний. Виявляється, мало турбуватися про здоров'я свого тіла, адже
хвороби тільки закінчуються вньому.
Починаються вони значно глибше, в наших душах. А неминучістьїх залежить від духовного рівня. Отже,
здоровою може бути тільки духовна людина. Що ж такедуховне людство? Це наступний етап розвитку
людськоїцивілізації, який послідує
після "людини розумної”.Духовна людина матиме чисту душу,
сприйматиме тонші вібрації, житиме в тоншому плані. Тепер проходитьперехідний період і ми маємо можливість
вибору. Звідси важливість ролі вчителя як особистості, як вихователя, як
пропагандиста християнських ідей співжиття.
Щастя вчителя географії полягає в тому, що в
його житті наука, яка дозволяє реалізувати прагнення і пориви до пізнання навколишнього
і передавати цей інтерес дітям, допомагає пізнавати себе через світ, а світ
через себе, дає можливість працюватине
тільки на розширення свідомості, але й вдосконалювати і витончити душу,
пропагувати здоровий спосіб життя.
Шкільна
географія починається з рідного порога, з географії рідного краю. Перший урок
географії в нашій школі проходить на Тикининому березі. Перед очима стрічка
Сопівка,на обидвох берегах село,
далі - Коломия,інші села, позаду
ставки, ліс, Карпати. Ми шукаємо свою хату, школу, вулицю, церкву, говоримо про
красу, розучуємо пісню про своє село. Коли емоційний стан набирає вищого
піднесення, ставлю питання: "Які сили створили цю красу?” Чи бачимо ми їх?”
Пропоную відчути. Стаємо босими ногами на теплу землю, на шовкову траву,
вчимося працювати серцем. Заглиблюємося в себе і слухаємо. Через ноги в наше
тіло йдуть теплі сильні потоки. Піднімаєморуки. Сонце гріє наші долоні, через них в тіло проникає лагідна сильна
енергія. Дві сили: Землі і Сонця зливаються в нашому тілі. Вони творять нас.
Ці ж сили творять наше село і все навколо. Це сили Добра і Любові.
А далі
відповідно програмі зустріч зземнимистихіями: з гірськими породами і мінералами, що шепчуть; з річкою, що
грає;з дубом, що розмовляє; з квітами,
що мріють. Виявляється, навколо насцікавий світ, він живий. Нам залишається тільки любити його і розуміти.
Така
робота спрямована на розвиток інтересу до природи і географії якнауки, що її вивчає, триває в усіх
курсах шкільної географії. Введенняв
програмузагальної географіїрядка "Енергетичні явища Всесвіту” відкрило
для вчителя нові ширші можливості. Вивчення особливостей сфер Землі та
зв’язків міжними і паралельно
структури тонких тіл людини підтверджує взаємозв'язок людини із Всесвітом.
Дітямлегко вдається проглянути свої
енергетичні центри і побачити, щоїхні
кольори відповідають аплікативному зображенню оболонок Землі на шкільній
таблиці. А звідси висновок: стан їхньої душі впливає на структури Всесвіту.
Особливо урочисте
звучання мають моменти єднання дитини і Землі, що її
народила, в курсі
географії України. Ми не маємо права викладатигеографію рідної держави тільки розумом. Кожен малий українець має
пізнати свою Батьківщину всією душею. Він повинен відкритим серцем сприйняти її
природні комплекси і розчинитися в їх красі.Він має душею відчути біль і страждання українського чорнозему. Він
повинен розділитись на тисячі струмків та рік і спливти разом з ними до морів.
Він можесилою своєї зростаючої любові
зупинити Чорнобильську задуху. Лиш таке пізнання: через розум плюс серце - може
називатись повноцінним. Пізнання прекрасних моментів доброти своєї власної
душі, відчуття великої творчої сили любові позитивно впливає на формування
уявлень про здоровий спосіб життя. Неоціненною в цьому плані є тема:
"Навколишнє середовище і здоров’я”. На цьому уроці географ має вчити, як зберегти
своє фізичне і духовне здоров’я в сучасному
середовищі. Треба сказати про геопатогенні зони, навчити їх визначати. Треба
розповісти про екологіюнашого житла і
місця навчання, про благотворність перебування в церковному храмі, про очищаючу
силу молитви і ще багато чого треба знати саме українцям.
Урок географії у 8
класі.
Тема: "Навколишнє
середовище і здоров’я.
Мета: Пояснити терміни
"медична географія”, "рекреація”, "деградація”; розглянутиокремі аспекти впливу навколишнього середовища
на здоров’я людини, причини катастрофічної демографічної ситуаціїна Україні, можливості покращення
стану власного здоров’я. Наштовхнути на пошуки єднання з Природою з метою
прогресу душі, росту істинної любові до всього, що нас оточує.
Обладнання: фізична і екологічна
карти України, контурні карти; записи телепередачі "Альфа і Омега”, радіопередач
"Рідна природа”, "Як ми живемо”,Гендель
"Пассакалія”, Сен-Санс "Лебідь”; Діапозитиви "Промисловість України”, додаткова література: Крип’якевич І.
"Історія України”, Степанов В. "Громовержці”; хліб, ікона, свічки, вагарці.
Тип уроку: засвоєннянових знань.
Хід уроку: Актуалізація чуттєвого досвіду.
В книзі В.Степанова "Громовержці” розповідається про двох
командирів підводних човнів Ю. Брянцева (Рос.) і Е. Грея (США). Вони зустрілись
на дні Атлантичного океану, а потім дали змогу побувати в гостях один в одного.
Брянцев звернув увагуна сина Грея
Майкла: "Тільки тепер, мимоволі порівнюючи з своїм щуплим і блідим Сергійком,
Брянцев побачив, яким міцним здорованем ресте Майкл. Його біле, такі хотілося сказати, молочно-налите обличчя,
приглушене на щоках розсипомвеснянок, нагадувало підберезовика, що враз
виріс підсонячним дощиком”.
(с.143).
- Чому так по-різному виглядають хлопчики?
Мотивація навчальної
діяльності.
Оголошення
теми, мети, завдань уроку, перегляд матеріалів підручника та атласу, додаткової
літератури;запис домашнього завдання.
Сприйняття іосмислення матеріалу.
- Уявіть собі, що ви лікар. До вас прийшов
пацієнт. Який план Ваших дій? (Обслідувати,
знайтипричину, встановити діагноз,
призначити ліки).
- Нашим сьогоднішнім пацієнтом є
Україна - земля ілюди, її символ -
ікона Богородиці з дитям... Обслідування почнем з допомогою медичноїгеографії. Це наука про вплив природного
середовища на здоров’я, закономірності поширення захворювань, заходи
боротьбиз ними. Вона розробляє ідеї
про природні вогнища хвороб, їх ендемічність, розвиваєконцепцію про природні передумови тафактори їх поширення, вивчає екологію
людини.
- Як ви оцінюєте
природу вашої держави з точки зору її впливу на здоров’я?
І. Крип’якевич пише:
"Україна - це вислід труду і праці багатьох поколінь. Природа не дала
українському народові вигідних умов життя,не забезпечила йому легких успіхів і безтурботного існування (с. 22). На території України в данийчас нема ідеальнихумов в природі для
формування фізичного благополуччялюдських популяцій в поколіннях, для їх вдосконалення, нема умов як для
груп населення, так і для індивіда. Навпаки, на фоні від’ємного приросту прослідковується деградація(запис в зошит: деградація (лат.) -занепад,
рух назад) українців фізично і духовно.
- Яку рольвідіграє тут природа? Приклади.
Полісся було вогнищем малярії в 20-х роках.
Завдяки оздоровленню в першу чергунавколишнього середовища, знищення умов проживаннякомара Anopheles, в 50-х роках було
ліквідовано цю хворобу. В нашій місцевості відсутність фтору впливає на
розвиток карієсу зубів, а йоду - зобу. Ніби перепрошуючи, природа дарує нам
прекрасні рекреаційнізони(в зошит: рекреація ( лат.)- відновлення). Це
Прикарпаття, Закарпаття, Хмельник, узбережя морів.Але більшу вину за упадок
нашого здоров'я несуть самі люди. Адже ми уявили себе великими і "не можем
ждать милостей от природы, взять их наша
обязанность”.
Синхронна схема: Компоненти ПКвражається людиною ... У відповідь вражаються
органи людського тіла...Що дали
природі, те й одержали ми інаступніпокоління.
Прослуховування
фрагменту передачі "Рідна природа”, конспектування.
"Деградація флори і фауни, за яку ми несемо
відповідальність перед наступним поколінням, стала реальністю практично в усіх
районах нашої держави. Екстенсивне виробництво, нехтування екологічним
обгрунтуванням при плануванні АПК, зарегулювання стоку Дніпра, осущення боліт,
стихійний розвиток садівництва - ці таінші
недалекоглядні дії привели до знищення 70%
ландшафтів та інших природних комплексів. Під загрозою знищення перебуває
більше 600 видіврослинного і 400 видів
тваринного світу, які занесені до Червоної книги України”.
- То тепердоводиться говорити про вогнища хворобне природного, а антропогенного
характеру. За картою визначаємо райони екологічного лиха, спеціальним значком
позначаємо на контурній карті, оглядаємо слайди: ЧАЕС, Донбас, Кривий Ріг, Придніпров'я,
узбережжя морів.
- Якна вашу думку можна оцінити стан природи в нашій місцевості?
Психологічний тест: вибрати для оцінки
геометричну фігуру в кольорі.
Аналіз результатів.
Запис інтерв’ю обласному радіо працівників статуправління:
"В основному треба відмітити зменшеність
народжуваності і збільшення смертності в нашій області. Природний приріствпав наполовину. Основна причина - умови
нашого життя. Наша область займає по дитячій смертності перше місце в Україні”.
Отже, ми обслідували пацієнтаі встановили, що мова повинна йтине стільки про нездоров’я людей, скільки про нездоров’я природи. Вернемося до схеми: "Хто причина зла?”
Якщо людина, то і "лікування” треба починати саме з неї. Ліквідувати зло спочатку
треба в душілюдини. Спуститися з
висот, ставши на коліна, слухати землю, воду, вітер, ліс.
Запис фрагменту радіопередачі "Рідна природа”.
Хвилина відпочинку: музика - Гендель "Пассакалія”, поезія, Л. Костенко.
Цейлісживий. У нього добрі очі.Малі озерцяблискають незлісно,
Шумлять вітри у нього в
голові.Колишехмара втомленігроми.
Старезні пні, кошлаті
поторочі.Поїдемо
поговорити з лісом,
Літопис тиші пишуть у траві.А вже тоді я зможу із людьми.
Я
підходжу до дерева і подумки прошу його: "Мені погано, допоможи мені, дай мені
сили, здоров’я , натхнення”. А воно хитне
мною:” Притулись ... "Я обнімаю дерево, тулюсь до нього серцем і відчуваю, як
його сила пронизуємене наскрізь. Воно любить мене. Моє
тіло, душа моя стають здоровішими,” Спасибі, дерево, за спасіння”.( Під час релаксації у дітей зручні пози, очі
стулені. Після відпочинку розмова про власні відчуття.)
- А вдома, на кухні, де в
повітрі двоокис азоту, чадний газ,
летючі речовини пластиків, посадітьхлорофітум, герань, традесканцію. У вітальні, куди ви принесли своє
знервоване тіло, запаліть свічку і вона спалить негативну енергію (демонстрація
можливостей церковної свічки).
- Зверніть увагу на те, що водних місцяхми почуваємо себе піднесено, а в інших – пригнічено. Це теж вплив
енергій. Наукові дослідження показали, що поверхня Землі вкрита сіткою
Хартмана. Лінії проходять з півночіна
південь, із заходу на схід, перетинаючись через 2-2,6 м. В цих перетинах
несприятливі для людини місця. Якщо вдома або з школі ви довго перебуваєте в такій
точці, то стан вашого здоров'я може гіршати. Встановити ці точки можна за
допомогою методу біолокації вагарцем або рамочкою. (Показ.) об’єктивного приладу поки щоне створено.
Прослуховування
інтерв'ю з професором Куриком:
"Щоб створити прилад,треба ще багато попрацювати. Мені приємно сьогодні відзначити, що
АН пішла намна зустріч. Створена
комісія длявивченняцих патогенних зон. Але я звертаюсь до
вас, може, хтось звасзможе запропонувати цікаві ідеї для
дослідженняцих зон, проякійшла мова”.
- Та є на Землі тіла, які за
будь-яких умов дають тілам позитивний заряд: хліб, ікона, церква. (Перевірка
заряду хліба, ікони вагарем).Тисячі
людей цілують хрест, ікони в церкві. Ось, здавалось би, можливість для страшних
епідемій. Але мікроби і бактерії відсутні в позитивному полі. Тому перебування
в церкві позитивно впливає на наш
стан.
А можна
і самому поповнювати тіло енергією за допомогою спеціальних вправ або під час
релаксації. Спробуємо зробити це: зручна поза, очі стулені , фон- Сен-Санс "Лебідь” (заголосомвчителя у
встановленому порядку учні релаксуються, вслухаючись в музику, в міру
можливостей намагаються розчинитися в ній,
не заважаючи енергопотокам рівномірно розподілитись в тілі. Далі йде
текст, який закінчується приблизно так: енергія добротинаповнює нас і все навколо.
Хай буде мир і світлонебесам! Хай
будемир воді! Хай буде мир землі!
Хай буде мир, щастя, радість всім істотам!
Обмін
враженнями.
- А
тепер домашнє завдання для душі: частіше дивітьсяна зорі, слухайте Землю і Космос, відвідуйте чисті місця,
захоплюйтесь красою, прагніть стати її частиною, тоді і навколишне середовище
і ваше здоров’я будуть покращуватися.
Висновки:
- Що показало обслідування? Який ставимо діагноз? Що є причиноюхвороби? Яке рекомендуємо лікування?
Підсумок
уроку.
Останній
урок географії в нашій школі в 9 класі проводимонатому жТикининому березі, де і починали. Говоримо
про село, край, Україну, своє місце і роль в цьому світі. Запам’ятовуємо
назавжди, що чистота світу починається з чистоти думки. Тому і посилаємонапрощання усією силою своєю в простір наші добріпомисли:
Хай буде мир і світло небесам!
Хай буде мир воді!
Хай буде мир землі!
Хай буде мир всім істотам!
Хай буде щастя всім істотам!
Хай буде радість всім істотам!
Впродовжспілкуванняна уроках і в позакласній роботіучнямдається сумапевних знань, які саміпо собі івже є виховуючими і спрямовуютьдуховний розвиток до досконалості. В цілому модельвиховуючої шкільної географії можна уявити
як спіраль (мал. І). Розширенняплощин
показує розширення фактичного навчального матеріалу, збільшення кількості
засвоєних понять, освоєння простору в процесі урочної і позаурочної роботи. Найкращим
вихователем людини є природа, а найкращим вихователем патріота - рідний край.
Тому в 5 класі вивчаємо своє село, в 6 і 7 - освоюємо район, у 8 і 9 - область
і т.д. Гармонійна зміна кольорів на схемі підкреслює послідовна поєднання
виховного і навчального матеріалу з метою заглиблення у свідомий і підсвідомий
світ людини, що посилюється насиченістю і витонченістю кольорів (вібрацій).
Коли учень закінчує школу, він має вибудовану нижню частину свого духовного
кристалу з певною верхньою площиною. Якщо школа розкрутила в ньому потребу в
пізнанні - площина буде розширюватись далі. Ті, що такої потреби не відчувають,
залишають цю площину з її кольором і насиченістю як основу для побудови
верхньої частини кристалу. Ідея живого Всесвіту, живої Землі і Людинизакладаєтьсяна перших уроках географії
рідного краю, коли дітям ще легко вдається відчути рідну землю як добре і
любляче середовище і відповісти взаємністю. Наступні курси програми дають
можливості для розвитку чутливого сприйняття і розширення свідомоогі, для більш
глибокого розуміннясебе і свого
місця в житті. Безпосереднє спілкування з різними об'єктами природи, в тому
числі через надчутливість, є підґрунтям для етичного виховання, тісно
зв’язаного з проявами доброти,щирості,
повагине тільки до природи, її
ландшафтів і стихій, але і до людей.
Суспільство, в якому ми живемо, рішуче вимагає не
покірних виконавців, не просто фахівців і навітьне слухняних відмінників, а творчих людей з широким кругозором.
Вонимають уміти виходити за межі
"фахового коридору”, самостійно і неординарно мислити, не боятися порушити
стереотипи, аналізувати явища у природному і суспільному середовищі. Цьогоможна досягти через гуманізацію
навчання взагалі і зокрема шкільної географії.