Мета. Запроваджувати
і пропагувати здоровий спосіб життя шляхом дотримання правил особистої гігієни,
загартування, вживання здорової їжі, багатої на вітаміни, культури харчування.
Виховувати відповідальне ставлення до свого здоров'я.
Хід заходу
"Здоров'я — то найбільший
скарб", —
Відомо всім на світі,
А як його зберегти —
Не знають наші діти.
Але то, друзі, не біда,
Чекайте ще хвилинку,
До вас у гості завіта
Царівна-Вітамінка.
Вона пояснить вам усе,
Що і як робити,
Як здоровим і міцним
На цьому світі жити.
Вчитель:
Щоб мати здоров'я, слід правильно
їсти,
Вживати поживне і тільки корисне.
Не їсти надміру, не шкодити тілу.
І пам'ятати про вітаміни.
(Під музику заходять вітаміни А, В, С,
Д і разом з ними Царівна-Вітамінка.) Вітаміни:
1. Дотримуйся режиму
дня,
Живи за розпорядком:
Вмивайся, снідай і
роби
Ранкову ти зарядку.
2. Обідати не забувай
І трохи відпочити,
І вже тоді сідай скоріш —
Уроки треба вчити.
3. Як час лишивсь, то
не марнуй:
Можеш попрацювати.
А потім вмитись і о
дев'ятій
Повинен вже лягати.
4. Щоб здоровим будь
завжди,
Знай-бо ти, дитино:
Ти продукти вибирай,
Повні вітамінів.
5. Більше зелені весь
час
Кидай до салатів,
Моркви, яблук,
буряків
Їж завжди багато.
6. Пий, дитино, молоко,
Смачний чай з шипшини,
Їж ти рибу, масло, хліб,
Вироби з свинини.
Продукти різні споживай —
Здоров'я гарне й добре май.
Вітаміни (разом):
Ми маленькі вітаміни,
Дуже корисні узимку!
Ми з мікробами воюєм,
Ми за вірусом полюєм.
Щоб не хворіти грипом
і ангіною, Вживайте, діти,
вітаміни!
Хто з вас знає, де ми
є —
Хай
підказочку дає.
- Що корисніше з'їсти: яблучко чи цукерочку? (Яблучко,
бо в ньому є багато вітаміну С.)
— Моркву чи жуйку? (Звичайно,
моркву, бо в ній багато вітаміну А.)
— Горіхи і печінку чи чіпси? (Багато
вітаміну В є в горіхах і
печінці.)
— У чому вітаміну Д
більше — у яйцях, рибі чи ковбасі? (Уяйцях і рибі)
— Попити молока чи кока-колу? (Молоко.)
Молодці, дітки, про нас пам'ятайте і
частіше вживайте!
(Вибігає Цукерочка.)
Цукерка:
Я солодка і смачна, Любить мене
дітвора.
Вітамінка:
Діти, а хто це?
Я — ваша найкраща
подружка. Ви часто купуєте мене в шкільному буфеті. Я прийшла не сама. Буду вас
пригощати різними солодощами.
Хлопчик:
Ой, як я люблю солодощі! Зараз ними
поласую! (Вибігає Зубна Щітка.) :
Зубна Щітка:
Хлопчику (ім'я),
зачекай! Не дружи з ними! Від солодощів зубки псуються і болять. Вони тобі — не
друзі.
Вчитель:
Звичайно, у кожного є
свої улюблені страви або продукти: Цукерки, тістечка, вафлі, торти, печиво,
пиріжки, але пам'ятайте, що їсти їх треба тільки після основного прийому їжі.
Хлопчик:
А хто мої справжні друзі?
Вітамінка:
Про це ви дізнаєтеся, коли відгадаєте
загадки.
• Сидить баба на
грядках, вся загорнута в хустках.
Діти:
Капуста!
(Заходить Капуста.)
Капуста:
Так, це про мене! Про
мене! Я — капуста! Мене люблять всі: і дорослі, і діти, а ще мене дуже люблять
малі зайченята — тому в них такі гострі й міцні зубки.
Вітамінка:
Слухайте наступну загадку.
• Росла я в темній темниці,
Як зросла — взяли у світлиці.
З мене шкуру всі деруть,
Мене варять, мене
труть. Діти:
Картопля!
(Заходить Картопля.)
Картопля:
Варіте і смажте із сіллю й без солі.
Сто страв господиня з картоплі зготує.
Картопля як хліб — вона всіх нагодує.
Вітамінка: А ось ще одна.
• Сидить
дівка в коморі, а коса її — надворі. Діти:
Морква!
(Заходить Морква.)
Морква: Так, мене дуже корисно жувати, їсти салати з олією або сметаною.
Вітаміни, що містяться у мені, зміцнюють ваш організм.
Вітамінка:
• Що то за
голова, що лиш зуби й борода? Діти:
Часник!
(Заходить Часник.)
Часник:
Так, це я, часничок, славний, дужий козачок.
Мій сік убиває усі
мікроби в роті, тому мене дуже корисно жувати на ніч.